धरान जङ्गलमा फोहोर प्रबन्धनको समस्या पर्यावरण संरक्षणमा चुनौती

Rubina Tamang

धरान जङ्गलमा फोहोर प्रबन्धनको समस्या पर्यावरण संरक्षणमा चुनौती

धरान – पूर्वाञ्चलको हावभावित धरान जङ्गलमा फोहोर प्रबन्धनको समस्याले पर्यावरण संरक्षणमा गहिरो चिन्ता उत्पन्न गरेको छ। यो जङ्गल अत्याधुनिक जनसंख्याको वृद्धि र स्थानीय व्यापारिक गतिविधिको अस्तित्वले फोहोर प्रबन्धनमा बढी गम्भीर चुनौती रुपमा देखापरेको छ।
धरान जङ्गलमा बढेको फोहोर असंतुलनको खतराले स्थानीय वन्यजीवन, पक्षीहरू, र अन्य प्राकृतिक जीवनसँग खतरा पुर्याउँदै गएको छ। वन्यजीवनका संरक्षणमा धरान जङ्गलमा यस्तो फोहोर प्रबन्धनको गरावटले विशेष असर पर्दै गएको छ।
यो गम्भीर समस्यालाई समाधान गर्नका लागि स्थानीय प्रशासनले सक्रियता देखाउनुपर्नेछ। नियमित फोहोर संग्रह, नक्सा तयारी, औद्योगिक उपकरणको प्रयोग, र सामुदायिक संलग्नता साथै फोहोर प्रबन्धनमा जनसहभागिता बढाउन आवश्यक छ।

0 Shares

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Menu